با ما در ارتباط باشید ۲۲۰۹۲۶۱۴-۰۲۱

ایده برای کسب و کار دارم

به یک همراه نیاز دارم

امروزه و در عصری که ما زیست می‌کنیم، نقش پر‌رنگی از راه حل‌هایی که انسان‌ها در زندگی خود در هنگام مواجه شدن با مشکلات و نیازهای جدید زندگی به کار می‌برند را استارتاپ‌ها ایفا می‌کنند؛ اگر شما هم در تفکرات خود ایده‌ای برای یک استارتاپ دارید اما فکرتان را مسائل مختلفی که در شروع کار یک استارتاپ وجود دارد مشغول کرده‌است، باید بگوییم که بنیاد سوی تعالی شما را از ابتدا تا رسیدن به تعالی که رسالتمان است همراهی می‌کند.
شما می‌توانید تعدادی از این مسائل که ممکن است ذهنتان را درگیر کرده‌ باشد را در بخش زیر مطالعه کنید و با خیالی آسوده اولین قدم‌ها را برای مبدل کردن ایده‌های خود به استارتاپی که در مسیر تعالی است بردارید.

آیا ایده ام قابل اجرا و تجاری سازی هست ؟

قبل از هر اقدامی می بایست بین نیاز بازار و چرایی استفاده از ایده شما دلیل قدرتمندی یافت یا اینکه ساخت و بعد از آن برای اجرایی بودن آن برنامه ریزی کرد.
آیا این ایده که دارم همان چیزی که انتظارش و دارم؟خودتان چه فکر می کنید؟

اجرایی کردن ایده چقدر سرمایه اولیه نیاز داره ؟

بهتر است یکبار سرمایه را با هم تعریفی جدید داشته باشیم،سرمایه شامل منابع انسانی،منابع مالی و بکر بودن ایده شماست اگر منظور شما منابع مالی است 30 تا 35درصد بودجه بندی مالی شما در مدل کسب وکارتان است.

ای کاش میشد ایده ام را آنالیزش کنم

قبل از هر چیزی تبریک ما را برای این نگرش پذیرا باشید؛ آنالیز کردن ایده‌ی شما را می‌توان توسط ابزارهایی مانند بوم ایده، بوم مدل کسب و کار انجام داد که البته در کنار یک مشاوره کسب و کار متبحر این کار امکان پذیر است.

ای کاش میشد ایده ام را آنالیزش کنم

قبل از هرچیزی تبریک مارا برای این نگرش پذیرا باشید آنالیز کردن ایده ی شما را می توان توسط ابزارهایی مانند بوم ایده،بوم مدل کسب و کار انجام داد که البته در کنار یک مشاوره کسب و کار متبحر این کار امکان پذیر است.

چطور می توانم ایده ام را به سرمایه گذار ارائه بدهم؟

هیچ سرمایه گذاری بدون اینکه مزیت سرمایه گذاری بر روی ایده شما برایش توسط ماشین حساب یا چرتکه یا ... قابل اندازه گیری نباشد اقدامی انجام نمی دهد، پس شما نیز قبل از سرمایه گذار به سراغ طراحی بیزینس مدل یا بیزینس پلن خود بروید که در آن مزایای سرمایه گذاری از قبل مشخص می گردد.

آیا کسی تا به امروز ایده مرا اجرا کرده است؟

برای پاسخ به این سوال بهترین و در دسترس ترین گوگل است و البته با اولویت دوم تحقیقات بازار  (Marketing research) ابزاری است که به شما کمک شایانی می کند و ما در سوی تعالی این امکان را برای ایده شما فراهم می کنیم.

نمی دانم از کجا باید شروع کنم ؟

از طراحی بیزینس مدل و به کارگیری ابزارهای کنترل کیفیت و کارایی ایده شما و کوچ و مشاوره با بیزینس کوچ در سوی تعالی

به چه چیزهایی نیاز داره؟

اجازه بدهید سوال شما را با مثالی در حوزه ساخت یک ساختمان پاسخ دهیم قبل از هر اقدامی می‌بایست از ماهیت وجودی منابع فیزیکی و انسانی حداقلی مطمئن شوید؛ در گام بعدی آنچه در ذهنتان هست را طراحی کنید طرح اولیه را اصلاح و نهایی کنید؛ مجوزات لازم برای پیاده سازی طرح را بگیرید؛ تیم متشکل از متخصصین صنعت ساختمان را تشکیل دهید ماشین آلات، تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز را در محل مستقر کنید؛ در بازه‌ی زمانی مشخص شده از قبل نسبت به اجرای طرح تایید شده اقدام کنید، در حین اجرا و در بازه‌های زمانی مشخص نسبت به تطابق طرح و اجرا، کنترل به عمل آورید و پس از بهره برداری نسبت به نظارت مداوم بر محصول و سازه نهایی اقدام کنید تمام موارد فوق در کنار تیم مشاوره در حوزه ساختمان بسیار با کیفیت تر و حرفه ای تر پیش خواهد رفت، حال مثال فوق را برای ایده و کسب و کارتان به کار ببرید.

بنیاد توسعه کسب و کار سوی تعالی

رسالت ما، تاثیرگذاری و همراهی در خلق و توسعه کسب و کار در جهت اجرا در حوزه مهندسی فرآیندهای فردی و سازمانی و ارائه راهکارهای عملی و کاربردی در زمینه ی ارزیابی، تحلیل، نظارت و کنترل کسب و کار است.

محصولات سوی تعالی
شبکه های اجتماعی

۰۲۱-۲۲۰۹۲۶۱۴ ۰۲۱-۲۲۳۵۶۷۹۲
۰۹۱۲-۷۵۶۱۸۹۱

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد بنیاد سوی تعالی محفوظ می‌باشد.

درود بر شما، برای شروع گفت‌وگو با کارشناسان ارتباط برقرار کنید.

. آماده‌ی پاسخگویی به شما هستیم...
Close and go back to page